Ziarna Konopi

 

Ziarenka, czy ziarno Konopi Indyjskiej, jak mówisz na nasiona? W języku polskim znam trzy nazwy czyli: ziarenka, nasiona i pestki. Rzadko słyszę słowo ziarno, zdrabnia się niczym piwko czy wódeczka. Jest to przejaw miłości. Dziewczyny palą papieroski, a faceci lubią cipkę. Marihuana jest jak cipka, dlatego palą ziółko z najlepszego ziarna Konopi.

Ziarno Konopi

 

Słownik języka polskiego nie wyróżnia nawet tych 3 słów razem, za to strona od synonimów wymienia ich kilkadziesiąt – najczęściej w innym kontekście. Ziarnem Konopi interesowało się więcej niż wielu. Warto wspomnieć o Jerzym Waszyngtonie, który uprawiał Konopie. Wedle podań wyjaśniał, że chciał oddzielić męskie rośliny od żeńskich, aby z męskich pozyskać włókno konopi, które znane jest ze swej ogromnej wytrzymałości, jednak się pomylił i wyciął złe rośliny…

 

Z włókna konopi produkuje się: liny, żagle, papier, tkaniny i więcej. Warto wspomnieć, że olej z konopi może być wykorzystany jako paliwo do lampy. Z kolei Król Anglii Henryk VIII nakładał grzywnę rolnikom za NIE hodowanie Konopi, a w USA również polecono uprawianie tej szlachetnej rośliny. Na przestrzeni dziejów pogląd polityczny na temat Konopi zmieniał się, głównie z powodu kwiatów Konopi i ich niezwykłych właściwości oraz szczególnie ze względu na cenę, jaką ludzie są gotowi za nie płacić.

Nasiono Konopi

W Polsce pierwsza ustawa dotycząca Konopi i Marihuany to ustawa z 22 czerwca 1923 roku (Dz.U. z 1923 r. nr 72, poz. 559), której treść jest dostępna na stronie Sejmu Rzeczpospolitej Polski w Internetowym Systemie Aktów Prawnych: ZOBACZ

Co ciekawie w ustawie jest mowa o Haszyszu, czyli ekstraktowi – żywicy z kwiatów Konopi, co więcej groziła za to kara w przedziale od 2 tygodniu do 1 roku pozbawienia wolności (Źródło Wikipedia).

Pestka Konopi

Dla mnie to pestka. To też ziarno. Ziarno Konopi dostępne jest SKLEPIE jak wiecie 🙂 Pamiętajcie, że Pestki warto posiadać w swoim domostwie, gdyż zdolność kiełkowania posiadają przez kilka lat przy składowaniu w odpowiednich warunkach. To może być kiedyś niczym ostatni papieros na Planecie.

Nigdy nie wiadomo, czy nie zakaża kiedyś Pestek. Na wszelki wypadek.